X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Web Yönetim Paneli

AnasayfaYazılarWeb Yönetim Paneli

Web Yönetim Paneli

CyberPanel’de admin şifresin...

CyberPanelde admin şifresini sıfırlamak çok kolaydır. Putty programı aracılığıyla SSH girişi yapın ve aşağıdaki komutu kullanın. adminPass newpas...

Web Sitesi Tasarımı yaptırmak internet sitesinin ilk kullanım yıllarında yeterli olarak görünmekteydi. Genellikle web sitesi flash animasyonlar barındırır ve HTML altyapısı ile kodlanırdı. Web sitesi yaptıran firmalar için internet ortamında firma tanıtımı yer alsın ve adres bilgilerine ulaşılabilsin yeterli bir amaç olarak görünürdü. Web sitesinde SEO uyumluluğu, web sitesi içeriklerinin güncel olması gibi kriterler aranmazdı. Bu ve benzeri kavramlar zaten o yıllarda internet teknolojisinden dolayı henüz bahsedilmeyen konular arasında yer alıyordu..

Günümüzde ise web sitesi tasarımı yaptırmak kadar web sitesinin güncel kalmasını sağlamak, web sitesi üzerinde anlık bilgi paylaşımları yapabilmek bile olmazsa olmaz kriterler arasındadır. Web sitesi tasarım / kodlamasını yapan ekip sonrası web sitesini yönetebilmek için sağlanan kullanıcı paneline WEB SİTESİ YÖNETİM PANELİ diyoruz. Web Sitesi Yönetim Paneli ( Control Management System – CMS ) web sitesini güncelleyebilmek için hazırlanmış olup herhangi bir program bilgisi olmadan programcı tarafından belirlenen alanların içerik yönetimini yapmaya imkan veren yönetim ekranıdır.

Web sitesi yönetim paneli ile kontrol edilebilmesi için mutlaka bir veritabanına sahip olmalı ve yönetim paneline mutlaka erişimi kontrollü bir şekilde sağlanmalıdır.Yönetim paneli olan siteler genellikle .ASP, .ASPX, .PHP gibi yazılım platformlarını kullanmaktadır.

CMS – Web Sitesi Yönetim Paneli diyince genellikle hepsinin aynı olduğu düşünülür. İsimleri aynı ancak kullanımı ve etki alanı çok farklı CMS yazılımları vardır. Bu konuda ARABA VAR ARABA VAR... gibi bir klişe ile durumu pekiştirmekte fayda var. CMS bilgisayar programlama bilgisi olmayan sadece bilgisayar okur yazarlığı olan kişiler tarafından bile kolayca kullanılabilmelidir.

Günümüzde farklı ölçekteki firmalara web tasarım ajansı olarak hizmet sunan SizinHost.Net hizmetleri olarak hazırlamış olduğumuz her web sitesinin yönetim paneli web sitesinin olmazsa olmazıdır. Hazırlamış olduğumuz web sitesi içeriğinin hangi bölümlerinin ne şekilde ve en önemlisi kimler tarafından yönetilebileceği dahi belirlenebilmektedir. Web Tasarımı güncellenebilir yapısı ile katalog tasarımı gibi diğer kurumsal tanıtım unsurlarından avantajlı hale gelmektedir.

Web tasarımı yönetim paneli web sitesi amacına göre farklı dizayn edilebilmektedir. Örnekle anlatmak gerekirse e-ticaret amacı ile kurulmuş bir web sitesinde satışların, stok durumunun ve önemlisi fiyatların anlık güncelleme web sitesi yönetim paneli üzerinden hızlı ve kolayca yapılmalıdır. Hatta CMS üzerinde yetkilendirme yapılarak kullanıcıların web sitesinin hangi alanlarında işlem yapabileceği bile bir başlka kullanıcı tarafından belirlenebilmekte ve her kullanıcının yaptığı işlemler kayıt altında tutulabilmektedir.

Web sitesi yönetim paneli ( CMS ) üzerinden yapılabilecek işlemler;

fotoğraf / video ekleme çıkarma ve güncelleme işlemleri,

yazılı içeriğin ekleme / çıkarma ve güncelleme işlemleri

yeni sayfa oluşturma işlemleri

mevcut sayfayı silme / pasife alma işlemleri

Web sitesi SEO ( Arama motoru optimizasyonu işlemleri )

Web Sitesi raporlama işlemleri

Web sitesi yöneticileri kontrol işlemleri

Gibi işlemler temel olarak web sitesi yönetim paneli üzerinden yapılabilmelidir. Bu işlemlere ilave olarak ihtiyaç duyulan farklı işlemler de web sitesi yönetim paneli üzerinden yönetilebilir.

Web Sitesi Yönetim paneli konusunda en önemli kriterlerden biri ise web sitesi yönetim panelinin ( CMS ) kullanıcı dostu ve kolay kullanılabilir şekilde tasarlanıp programlanmış olmasıdır. Yönetim paneli web sitesi yapmak konusunda deneyimsiz kişiler tarafından kullanılacağı düşünülerek tasarlanıp programlanmalıdır.

SizinHost.Net olarak temel bilgisayar bilgisine sahip kişiler baz alınarak geliştirmiş olduğumuz web sitesi yönetim paneli ile hazırlanan web sitelerinin yönetimi % 100 kolayca yapılabilmektedir.

Web Sitesi Yönetim paneli, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmalıdır. Aynı zamanda eğitime bile gerek olmadan, yönetim paneli üzerindeki yönlendirmeler ile web tasarımı üzerindeki güncelleme ihtiyaçlarını da karşılayabilmeledir. Web tasarımı fiyatları araştırılırken mutlaka web sitesi yönetim paneli de incelenmelidir. Hazır kodlama altyapısı kullanılarak hazırlanmış yönetim paneli ile size özel olarak Türkçe kodlaması yapılmış kolay kullanıma sahip web istesi yönetim panelinin, kullanımıda fiyatı da aynı olmayacaktır.

Web sitesi içeriğini % 100 kontrol etmenizi sağlayacak web sitesi yönetim paneli ile hazırlanmış web istesi tasarlatmak isterseniz 0 216 355 75 37 den web tasarım şirketi olan SizinHost.Net Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.


Hosting Billing Automation by WISECP
Top